Jídelníček k detoxikační kůře Colo Vada Plus

Nepoužívat nebo alespoň maximálně omezit tyto potraviny:
  • Produkty živočišného původu jako maso, salámy, sýry, mléko, mléčné výrobky, vajíčka, uzeniny. (dopřát si můžete pouze ryby)
  • Chléb, pečivo, cukrářské výrobky, brambory, sladkosti.
  • Nepijte kávu, uvidíte, že po detoxikační kůře už na ní ani nebudete mít chuť. Některým našim klientům se to stává. Po očistě mizí chutě na nezdravé potraviny.
  • Nepoužívejte cukr, sůl, dochucovadla, konzervy, konzervanty, nic trvanlivého.
  • Nepijte sycené nápoje, perlivou vodu, minerálky, černý a ovocný čaj, alkohol
  • Nekuřte!!!
Pokud užíváte nějaké chemické léky a nemusíte je nutně užívat, doporučujeme je vyloučit během očisty např:antikoncepci.
Můžete používat tyto potraviny:
Ryby doporučuji pouze vařit, nebo dusit se zeleninou. Lepší bude pokud ji nebudete jíst s žádnou přílohou (rýže, jáhly….a pod) Není to samozřejmě podmínkou, ale vyzkoušejte sami.Uvidíte, že po rybě se zeleninou bez přílohy se budete cítit lépe než když si dáte rybu i s přílohou.
Maso potřebuje k trávení kyselé žaludeční štávy, zatímco sacharidy vyžadují štávy zásadité. Dochází pak k neutralizaci těchto štáv a trávení neprobíhá tak jak má. Místo toho nastává kvašení ve střevě a následné potíže:nadýmaní, pálení žáhy, poruchy vstřebávání…) 
Takto správně kombinovat potraviny bychom měli každý den, nejen při Colo Vadě.
Tipy:
Na pánev si dejte jen malé množství oleje (jednu malou lžičku) lisovaného za studena v bio kvalitě. Pak přidejte rybu a po chvilce zeleninu. Tu zeleninu, která Vás nenadýmá.
Shodla jsem se s některými klienty, že zelenina, která se doporučuje, jim  dělá potíže a naopak ta která se nedoporučuje, tu mohou bez potíží jíst.
Každý jsme jiný, individuální a proto bych raději dala na to, co Vám říká vaše tělo. To, že některé potraviny někoho nadýmají, neznamená, že budou nadýmat vás. Já osobně jsem se v zelenině neomezovala, ani v ovoci.
Zeleninu můžete podusit, uvařit, výborné jsou  zeleninové saláty ochucené citrónovou štávou, Ume-octem (prodejny zdravé výživy, drogerie DM), bylinkami(bazalka, tymián,..) Můžete použít i olej v bio kvalitě lisovaný za studena,např:slunečnicový, sezamový, olivový..
Ale, pozor!!!
Pokud ovoce tak nejlépe ho jezte samostatně.(ovocné saláty s medem, rýžovým sirupem, skořicí, rozinkami)
Ovoce+obilí, maso, zelenina, mléčné výrobky=plyny, špatné trávení
Upřednostňuji naše domácí jablíčka, hrušky, švestky, maliny, borůvky, ale i banán si můžete dát. V létě si samozřejmě dopřejte i melouny, pomeranče, hroznové víno. Doporučují se citrusové plody, ale v zimě spíše ochlazují a může vám být zima.
V zimním období jsou vhodná česká jablíčka, hrušky a sušené ovoce( meruňky, rozinky, švestky, hrušky, datle, banány )  nejlépe v bio kvalitě (nesířené, bez cukru) Výborné a kvalitní jsou od společnosti Lifefood.
Pokud si ráno přivstanete, udělejte si do práce zeleninovou polévku s miso pastou (rýžová, ječmenná) nebo s kvalitní sójovou omáčkou Johsen Shoyu (prodejny zdravé výživy, drogerie DM) Tato výborná ochucovadla používejte běžně, neobsahují žádná chemická barviva a konzervanty. Jsou vyrobeny přírodní fermentací.  Polévku si dejte do termosky, není vhodné ji ohřívat. Zelenina by se nikdy ohřívat neměla, stává se pak kyselinotvornou. Prostě uvařit a sníst, nebo krátce uchovat v termosce.
Nedoporučují se luštěniny, ale přiklonila bych se k červené čočce se zeleninou, vše podusit+ příloha:rýže, jáhly, pohanka…+zeleninový salát s klíčenou pohankou, vojtěškou, čočkou, slunečnicovými semínky….
Tofu bílé a tofu se zeleninou, s řasou, bylinkami si také můžete dopřát. Nedoporučuji uzené tofu.
Důležitý je během Colo Vady pitný režim.
Pijte především Corálovou Vodu. Dále bylinkové čaje, výborný je čaj Bancha, Kukicha. Ovocné a zeleninové štávy, vždy čerstvé, pokud máte odšťavňovač.
Zakysané výrobky: kefíry, nízkotučný jogurt. Opět pozor, je lepší s ničím nekombinovat, jen tak proběhne zdravé trávení.
Hodně energie vám dodají i tyčinky od Corál Clubu, je tam sice kombinace ovoce i s ořechy, ovesnými vločkami a pod, ale občas si jí dát můžete.
Přidávám ještě recepty mé kamarádky, které jsem trošku upravila:
Kaše (kroupová, pohanková, jahelná) – na vodě.
Kroupová kaše z krup – lámanky – menší kousky – vařila jsem s majoránkou, kmínem a zastříkala sojovou omáčkou shoy, pro chuť jsem přidala buď dušenou mrkev nebo pár sušených hříbků (dole jsem houby vyřazené, ale já dala fakt jen 4 plátečky–navonět…ala vánoční Kuba…
Pohanková kaše – přivést k varu, pak stáhnout na minimum ohně nebo dát na 50 st.ů do trouby nechat dotáhnout (babičky dávaly do peřin…) navrch jsem dělala dušenou zelenou cibulku a k tomu vařenou červenou řepu, opět dochucení – sušené bylinky – nejen majoránka, ale i bazalka, provensálské koření, oregáno a slanost jsem doháněla ještě tou sojovkou shoy
Jáhlená kaše – tu nejčastěji na sladko s ovocem (pokud chcete použít obiloviny na sladko tak užívejte raději pouze jáhly-nejlepší stravitelnost) – nejprve 2-3x propláchnout odměřené  množství  horkou vodou, pak teprve, až se odplaví kalná voda dát vařit s trojnásobným množstvím vody,(zkuste je uvařit v domácí jablečné štávě, jsou výborné, nebo v rýžovém mléce (mají ho v DM  drogerii v bio kvalitě-je tekuté, nepoužívejte sušené) ) aby byly jáhly pěkně změklé, lahodné na kaši, dále pak med a vždy jinou kombinaci sušeného ovoce – jednou nesýřené meruňky, jednou švestky, datle atd. na dochucení kromě medu jsem ještě používala koncentrovanou jablečnou šťávu – je také bez konzervačních látek. Pokud si uvaříte jáhly v jablečném moštu, nemusíte už ji ani sladit, posypejte i skořicí,namočenými mandlemi kvůli lepší stravitelnisti.
Nad rámec uvedeného jsem ještě pro změnu vařila i polentu – tj. kukuřičná krupice s vodou – vymíchat jako „krupicovou kaši“, ale trvá to déle a trochu to prská – je potřeba na malém plameni a stát u toho. Nemusí to prskat !!!
Dejte nejlépe polentu (předvařená kukuřičná krupice) do malého hrnce a zalijte potřebným množstvím vody. Hrnec pak dejte do většího hrnce s vodou a s poklicí. Polenta se vám uvaří v páře a nemusíte jí míchat ani se Vám nepřipálí. Můžete takto vařit i jiné obiloviny.
Na kurzu zdravého vaření i chléb budeme napařovat.
RECEPTY KE COLO VADĚ ZDE:
Salát z květáku a rajčat.
Květák rozmixujeme na malé kousky, přidáme nakrájenou zelenou cibulku, petrželku, olej lisovaný za studena (olivový, slunečnicový, sezamový, řepkový…) ochutíme citrónovou štávou, mořskou solí, pepřem. Vše důkladně promícháme nejlépe rukama a přidáme hrst malých rajčátek a olivy.
Můžete pro změnu použít i jiné zelené naťě: vojtěšku, rukolu, kadeřávek. I stroužek česneku určitě bude výborný na ochucení salátu.
Pokud salát připravujete během detoxikační kůry Colo Vady Plus je třeba vynechat sůl a olivy, ty jsou příliš slané.
K salátu je výborný napařený kukuřičný klas, který určitě uspokojí vaši chuť na sladké. Přidala jsem ještě hlavkový salát a kolečka cibulky.
Tato lehká večeře chutnala celé naší rodině.

Červená čočka se zeleninou.
Na pánev dejte malé množství oleje nejlépe v bio kvalitě, výborný je např: řepkový olej stačí jen jednu malou lžičku. Přidejte nakrájenou zeleninu: pórek, mrkvičku, hrášek, brokolici, celer kořen i nať, libeček a dopředu namočenou červenou čočku. Směs na pánvičce lehce osmahněte a podlijte vodou nebo zeleninovým vývarem. Vše krátce poduste. Ochuťte miso pastou ječmennou či rýžovou nebo sójovou omáčkou Shoyou či Tamari.
Miso pasta obsahuje enzymy a proto by se neměla vařit, přidávejte ji tedy do pokrmu po ukončení varu.
Jako přílohu doporučuji vařenou rýži natural, pohanku, jáhly. Výborná je i kombinace dvou obilovin. Bílá rýže+pohanka. Jáhly + pohanka. Rýže+jáhly.
Zeleninový vývar si připravíte z umytých slupek zeleniny:cibule, kedlubny, zelí, slupka celere, apod. Můžete použít i nať ředkvičky, kedlubny, mrkve, celere, petržele. Vložte do hrnce s vodou a 10 min povařte. Vývar použijte do polévek, omáček.


Polévka z květáku a mrkve.
Do hrnce dejte malé množství oleje, stačí jedna malá lžička. Přidejte na malé kousky nakrájenou zeleninu:květák, mrkev, cibulku, hrášek. Krátce osmahněte a zalijte vodou či zeleninovým vývarem. Přidejte kukuřičnou mouku-polentu a krátce vše povařte. Ochuťte sójovou omáčkou či miso pastou.
Tuto polévku mám ráda s žitným kváskem. Ten rozmícháte v malém množství vody a uvaříte ho zároveň se zeleninou. V tomto případě již nezahušťuji polévku kukuřičnou krupicí. Kdo máte rádi kyselou chuť polévky, bude vám určitě chutnat.

Salát z rajčat, cibulky, špenátu.
Do mísy dejte nakrájená rajčata, mladou cibulku, listy špenátu. Ochuťte Ume octem a sójovou omáčkou. Salát dejte na list hlávkového salátu. Můžete ho doplnit naklíčenou vojtěškou, slunečnicovými semínky apod.
A ještě zdravější varianta sladkostí:
Sezamová kolečka
Přírodní sezamová semínka dejte do misky a zalijte vodou, nechte přes noc namočené.( aktivují se enzymy) Druhý den je propláchněte čistou vodou a rozmixujte. Já jsem použila elektrický mlýnek na kávu. K sezamové pastě přidejte mouku z ovesných vloček.(ovesné vločky jsem semlela opět na mlýnku kávovém) Směs oslaďte rýžovým sirupem a promíchejte. Vyválejte placku a vykrajujte kolečka, srdíčka…atd. Aby se mi těsto nelepilo, na pracovní plochu jsem nasypala sušený kokos v bio kvalitě.
A pozor!!!! ŽÁDNÉ PEČENÍ!!!  Přišly bychom tak o enzymy, které se ničí při teplotě vyšší než 43 stupňů. Enzymy pomáhají štěpit potravu na užitečný stavební materiál. Některé enzymy si tělo samo vytváří, jiné musíme získávat z potravy. Bez enzymů to jde se zdravím doslova z kopce. Sezamové sušenky dejte do sušičky a sušte 3 hodiny. Uchovávejte v ledničce. Pokud je budete sušit delší dobu, vydrží vám i déle ve skleněné dóze.
Jedna má klientka koupila své babičce produkt Papay. Zažívací potíže díky doplněným enzymům zmizely. Pokud budete používat více ŽIVÉ STRAVY budete mít i dostatek enzymů. Starším lidem, kteří již nechtějí měnit své stravovací zvyklosti produkt Papay určitě bude velkou úlevou. Produkt je výborný  pro ty z vás, co mají trávicí potíže, záněty a vředy v oblasti žaludku, je vhodný  nedostatečné činnosti slinivky. Cena produktu je pouze 200Kč. PAPAY INFO ZDE.
Sezamová semínka obsahují zejména vápník. Dále obsahuje vitaminy z řady B, vit E, důležité minerály draslík, hořčík zinek.
Suschi rolky z mořské řasy, rýže, zeleniny a zeleninového tofu+zeleninový salát.
Příprava suschi  bude brzy doplněna, během Colo Vady nedoporučuji namáčet suschi v sójové omáčce, mimo Colo Vadu ano. Suschi je výborné.

Nakrájená jablíčka s avokádem a hruškami, vyzkoušejte je to dobrůtka.
Jablíčka nakrájejte na slabší plátky a dejte na talíř. Rozmixujte avokádo a dvě zralé hrušky.Rozmixovanou směs dejte na jablíčka a je hotovo. Je to jednoduché a výborné.


 

 

Dotaz

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Produkty

RELAXIN * PŘISPÍVÁ K CELKOVÉMU ZKLIDNĚNÍ * NAPOMÁHÁ ZVLÁDNOUT ŠKODLIVÝ STRES * PŘEDCHÁZÍ STAVŮM ÚZKOSTI A DEPRESE * NAVOZUJE CELKOVOU POHODU A DUŠEVNÍ VYROVNANOST * pomáhá při zvládnutí závislosti (alkohol, kouření) Tento výrobek je schválen jako doplněk stravy. Není lékem, nelze jej za předepsané...
VIRONAL je bioinformační širokospektrální bylinný regenerační přípravek, vyrobený podle moderních poznatků fytoterapie, psychotroniky, krystaloterapie a biorezonance. Jedná se o vysoce koncentrovaný produkt obsahující bylinné výtažky, éterické oleje a bioinformační složky ve vzájemně vyváženém...
je bioinformační přípravek s vyváženou kombinací nejúčinnějších přírodních látek s antimikrobiálním působením. Obsahuje extrakt z grapefruitu, echinacey, ibišku súdánského a šalvěje lékařské. Grepofit drops působí antivirově, antibakteriálně a...
je bioinformační přípravek obsahující koncentrovaný extrakt z ibišku súdánského (135 mg/1 tableta) obohacený o vitamin C (200 mg/1 tableta), glykosidy ze stévie sladké a speciální směs éterických olejů. Bioinformace jsou frekvence, které napodobují řídicí frekvence podkorových center...
je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s obsahem směsi huminových látek, silymarinu, kyseliny jantarové a zeleného jílu. Energetické dráhy Cytosan Inovum harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny a dráhu řídící. Složení Cytosan...
CYTOSAN - koncentrát humátu draslíku, obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou, patří mezi silné imunostimulanty s výjimečnými detoxikačními schopnostmi.  Ovlivňuje a harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny, dráhy řídící, ústřední, jinovou...
je přípravek s originální kombinací extraktu sedmi bylin, vitaminu E, komplexu bioinformací a éterických olejů. Je určen ke vnějšímu použití a má protizánětlivé, antiseptické, antibakteriální a antivirové účinky. Lze ho snadno kombinovat i s ostatními produkty...

Kontakt

Studio pro Tebe Foersterova 155
Vysoké Mýto
56601

mobil: 731136304
e-mail:miri.svecova@gmail.com